NAJLEPSZY PRZEWODNIK PO NAUCZENIU GOTOWANIA DLA DZIECI

Cześć przyjaciele!

Ciężko pracowałem już od jakiegoś czasu, aby stworzyć ten kompletny przewodnik, jak uczyć dzieci gotowania dla was! Jeśli byłeś w pobliżu, wiesz, że jedną z moich ulubionych rzeczy do robienia z dziećmi jest spędzanie czasu w kuchni!

Cała trójka moich dzieci pomaga mi w kuchni, odkąd skończyły 16 miesięcy i dostaję mnóstwo pytań o to, jak to osiągnąć! Wiem, że wielu z was mogłoby zrobić więcej ze swoimi dziećmi w kuchni, ale wielu z was ma wspólne blokady i przeszkody, które uniemożliwiają wam to!

NAUCZANIE GOTOWANIA DLA DZIECI

Jestem tutaj, aby ci to ułatwić! W tym poście odniosę się do:

 • Zmniejszenie bałaganu & zwiększając swoją cierpliwość
 • Zadania kuchenne dostosowane do wieku
 • Typowe problemy, takie jak bezpieczeństwo w kuchni, wiele dzieci, mała kuchnia
 • Łatwe, wyrozumiałe przepisy na początek
 • Moje ulubione przybory kuchenne dla dzieci

MES I LĘK

Zdecydowanie najczęstsze blokady drogowe, które słyszę od rodziców, to:Pomoc dzieciom oznacza więcej czasu i większy bałagan.Pomoc dzieciom jest dla mnie ogromnym źródłem niepokoju.

Przede wszystkim chcę powiedzieć, że rozumiem. Nie da się tego obejść – gotowanie z dziećmi to MESSY. Często skutkuje to rozlanymi lub zmarnowanymi składnikami, brudnymi blatami i podłogami i zdecydowanie dodaje trochę czasu podczas gotowania / pieczenia.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​jest kilka działań, które możesz podjąć, aby zminimalizować nieunikniony bałagan:

 • Ustaw miskę na śmieci i podstawkę pod łyżkę. To natychmiast daje dzieciom miejsce, w którym mogą ustawić swoje przybory do mieszania, aby utrzymać blat w czystości i miejsce do rzucania skórkami, skrawkami warzyw, skorupkami jajek i nie tylko, bez biegania tam iz powrotem do kosza dziewięć milionów razy. W tym samym duchu daj im „kuchenną koszulę” lub fartuch, aby uniknąć trudnych plam na ładnych ubraniach.
 • Ogranicz obszar. Zdobądź wieżę do nauki lub umieść stołek / krzesło na jednym końcu lady i przypomnij im, że muszą pozostać na miejscu, chyba że skończysz. Umieść matę do wysokiego krzesełka, starą prześcieradło lub nawet kawałek plastiku pod krzesłem / blatem, aby złapać okruchy. Następnie po prostu zbierz go i wyjmij na zewnątrz, aby strząsnąć, kiedy skończysz.
 • Rozmiar większe. Jeśli Twój przepis wymaga połowy filiżanki, pozwól im napełnić jedną filiżankę odmierzając ją do połowy, zamiast połowy filiżanki po brzegi, aby zminimalizować wycieki.
 • Uwzględnij je w czyszczeniu. Muszą się od razu nauczyć, że sprzątanie jest częścią gotowania. Nie mogą tylko zrobić zabawną część i zostawić bałagan tobie. I możesz być zaskoczony, jak bardzo lubią sprzątać! Zdobądź małą miotłę, odkurzacz do kurzu lub bezprzewodowy odkurzacz, z którym małe dzieci poradzą sobie po prostu na podłodze. I weź trochę nietoksycznego środka do czyszczenia w sprayu i szmatkę, żeby mogli pójść do miasta na ladzie.

Jeśli chodzi o zwiększanie cierpliwości i minimalizowanie niepokoju, odniósłbym się do nich w tym trzyczęściowym planie:

Strategia:

 • Bądź mądry. Nie włączaj swoich dzieci po raz pierwszy, gdy już jesteś zestresowany lub masz problemy z upływem czasu. Skazujesz się na porażkę. Wybierz otwarte popołudnie lub wolny poranek.
 • Bądź rozsądny. Spodziewaj się bałaganu. Spodziewaj się, że potrwa to trochę dłużej. Przygotuj się na kilka wycieków. Jeśli wszystko pójdzie lepiej niż oczekiwano, będziesz mile zaskoczony.
 • Ćwicz cierpliwość. Ćwicz bycie cierpliwym przez cały dzień każdego dnia, wykonując małe zadania, które są mniej ważne lub wymagają mniej cierpliwości, tak że gdy potrzebujesz dużo cierpliwości do czegoś takiego jak gotowanie z dziećmi, już nad tym pracujesz.
 • Czas to! Ustaw licznik czasu, aby zobaczyć, ile faktycznie trwa kilka sesji czyszczenia. Założę się, że to mniej niż myślisz. Czasami wydaje mi się, że narobiliśmy bałaganu w naszych głowach do epickich rozmiarów, ale zaryzykowałbym przypuszczenie, że prawie każdy bałagan, jaki robią (pod nadzorem), można posprzątać w mniej niż 15 minut.

Środki kontroli:

 • Pamiętaj, że możesz kontrolować otrzymywane składniki i ilości. Jeśli chcesz, aby poćwiczyli nalewanie i potrzebujesz pół szklanki mleka, wlej jedną filiżankę mleka do mniejszego naczynia i pozwól im ćwiczyć nalewanie, zamiast dawać im cały karton, aby potencjalnie rozlać. To samo dotyczy suchych składników. Wlej 2 szklanki mąki do miski i pozwól im na jedną filiżankę, w przeciwieństwie do nabierania bezpośrednio z pojemnika.

Mantry – znajdź jedną & powtórz to wielokrotnie:

 • Jaki jest pośpiech?
 • Zamierzone i obecne.
 • Bądź w tej chwili.
 • Czy bałagan NAPRAWDĘ ma znaczenie?

ZADANIA KUCHENNE W ODPOWIEDNIM WIEKU

Wielu rodziców chce i jest gotowych przyprowadzić swoje dzieci do kuchni, ale nie wiedzą, od czego zacząć. Nie są pewni, ile powinny mieć dzieci ani co mogą robić w jakim wieku.

Każde dziecko jest inne, ale myślę, że wiele osób jest zaskoczonych, gdy widzą, jak wcześnie przynoszę swoje dzieci do kuchni. Mamy wieżę edukacyjną, z której korzystałem ze wszystkimi trzema dziećmi i wszystkie zaczęły pomagać około 14 miesięcy. Odkryłem, że od 14 do 16 miesięcy są naprawdę podekscytowani, że tam są. Lubią widzieć, co jest na ladzie. Chętnie zamieszają łyżką kilka razy lub naciskają przycisk na robocie kuchennym.

Zwykle około 16-18 miesięcy zaczyna być naprawdę podekscytowany pomocą. Przejrzałem wiele list „zadań kuchennych odpowiednich dla wieku” i szczerze mówiąc, nie zgadzam się z większością z nich. Wydaje mi się, że małe dzieci mogą zrobić WIELE więcej, niż ludzie sądzą, że mają taką możliwość.

Oto kilka pomysłów na to, co dzieci mogą robić już w wieku 16-18 miesięcy:

 • Wlać & Drenaż – Odmierz ich składniki i pozwól, aby pomogły Ci je wlać lub wrzucić do miski / patelni / sitka. Możesz zacząć od poprowadzenia ich ręki, a następnie przejść do tego, by zrobili to samodzielnie.
 • Wymieszać & Śmigać – Podaj im łyżkę lub trzepaczkę i miskę składników i pozwól im iść do miasta!
 • Rozerwać & Zacier – Daj im główkę sałaty lub łodygę jarmużu i pokaż, jak usunąć liście, rozerwij je na małe kawałki i włóż do obrotówki do sałatek. Mogą również rozgniatać ziemniaki, banany i inne miękkie owoce.
 • Myć się & Obracać – Ustaw je przy zlewie i pozwól im wypłukać owoce i warzywa. Pozwól im wypłukać warzywa w obrotowym naczyniu do sałatek i odwirować je do wysuszenia, a następnie poproś o pomoc w porcjowaniu ich do misek.
 • Szufelka – Zrób ciasteczka lub babeczki i pozwól im nabierać ciasto na blachę lub do foremek na muffinki. Łyżki do ciastek są do tego świetne! Możesz również kazać im zbierać mielone mięso, aby zrobić klopsiki.
 • Odzyskać & Sklep – Pozwól im pomóc odłożyć artykuły spożywcze i umieścić określone przedmioty na ich miejscu. Możesz również poprosić ich o odzyskanie przedmiotów ze spiżarni, których potrzebujesz do przepisu.
 • Foka & Pchać – Pozwól im nałożyć pokrywę i naciśnij przycisk, aby włączyć blender lub robot kuchenny
 • Inne pomysły: pozwól im ugnieść i uformować ciasto na chleb lub pizzę, posmaruj je olejem lub roztopionym masłem, wytrzyj blat szmatką, pomóż w nawlekaniu rzeczy na szaszłyki w celu wytworzenia szaszłyków itp.

Gdy zaczną nabierać pewności siebie i czują się bardziej komfortowo w kuchni, wypróbuj następujące zadania:

 • Obierać – Daj im obieraczkę do warzyw i pokaż, jak obierać marchewki i ziemniaki. Mogą również ćwiczyć obieranie jajek na twardo.
 • Posiekać – Kup bezpieczny dla dzieci nóż i pozwól im ćwiczyć krojenie miękkich warzyw, takich jak grzyby, cukinia, gotowane ziemniaki, papryka i owoce, takie jak truskawki i banany.
 • Pęknięcie – Niech ćwiczą rozbijanie jajek, a następnie mycie rąk
 • Posługiwać się – Pomóż im użyć miksera ręcznego, wyciskarki do cytryn, otwieracza do puszek lub tarki do pudełek
 • Czysty – Pozwól im zamiatać lub odkurzać po gotowaniu, pozwolić im umyć naczynia i załadować zmywarkę oraz ćwiczyć spryskiwanie i wycieranie blatu

Następne kroki:

 • Niech zaczną siekać twardsze owoce i warzywa
 • Pozwól im wymieszać rzeczy na gorącej patelni na kuchence i użyj patelni
 • Poćwicz czytanie, matematykę itp. Podczas przestrzegania przepisów

BEZPIECZEŃSTWO W KUCHNI

Słyszałem od wielu rodziców, że ich własne umiejętności obsługi noża nie są najlepsze i martwią się, że dzieciaki skaleczą się w kuchni. Najlepszą wskazówką, jaką mogę dać, jest doskonalenie własnych umiejętności. Istnieje mnóstwo filmów z podstawowymi umiejętnościami używania noża, które pomogą Ci nauczyć się podstaw, a następnie po prostu ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć! Podziel się podstawami z dziećmi. Daj im bezpieczny nóż do nauki. Pokaż im, gdzie wkładają palce itp. Ten film może być pomocny: Podstawowe umiejętności obsługi noża.

Kolejnym problemem związanym z bezpieczeństwem jest jedzenie ciasta lub ciasta po dodaniu surowych jaj. Jeśli martwisz się o to, spróbuj zrobić rytuał degustacji przed jajkiem, aby zaspokoić ich pragnienie smakowe lub zrobić wegańskie pieczenie z jajami lnianymi.

Jeśli martwisz się, że dotkną surowego mięsa, po prostu pozwól im! Obserwuj ich uważnie, przypominaj im często o znaczeniu mycia rąk i dawaj dobry przykład, często myjąc ręce. Może mógłbyś wymyślić zabawną piosenkę o gotowaniu do mycia rąk, aby podekscytować ich myciem rąk. Można też kazać im nosić rękawiczki i zdejmować je natychmiast po kontakcie z mięsem. A jeśli naprawdę nie mogą przestać wkładać WSZYSTKIEGO do ust, po prostu poczekaj, aż będą trochę starsze, jeśli chodzi o aspekt gotowania surowego mięsa!

OBSŁUGA WIELU DZIECI

Jeśli masz dwoje (lub więcej) dzieci w młodym wieku, prawdopodobnie najłatwiej będzie zacząć od jednego naraz. Skonfiguruj specjalną aktywność dla innych – może nową kolorowankę lub ciastko. Pozwól im usiąść przy kuchennym blacie lub stole, aby nie czuły, że tracą i daj im znać, kiedy nadejdą kolej. Jeśli są starsze, pomóż im umieścić datę gotowania w kalendarzu i pozwól im poświęcić czas na planowanie własnego przepisu itp.

Jeśli chcesz zabawiać dziecko, które potrzebuje rozrywki, aby starsze dziecko mogło pomóc – postaw je na podłodze – daj mu garnki i patelnie, zastawę tupper, sztućce itp. I pozwól mu narobić bałaganu i odwalić się. Jeśli się czołgają, kup wyskakujący plac zabaw, aby trzymać je w ograniczonej przestrzeni lub umieść je w nosidle lub nosidle. Jeśli dopiero zaczynasz wprowadzać dzieci do kuchni, naprawdę staraj się maksymalnie wydłużyć czas drzemki lub inny czas, gdy masz kogoś innego do obserwowania dziecka, aby zminimalizować poziom stresu i aby starsze dziecko mogło skupić całą Twoją uwagę.

OGRANICZONA PRZESTRZEŃ KUCHENNA

Jeśli nie masz dużo miejsca na blacie, kup dziecięcy składany stół lub stolik z tacą, który możesz wyciągnąć, aby zwiększyć przestrzeń na blacie. Rozważ rozważenie mniejszych opcji niż tradycyjna wieża edukacyjna. Jest wiele produktów, które zajmują mniej miejsca, a niektóre się składają! składany stołek to kolejna opcja, jeśli są trochę starsi.

Pomyśl także poza ladą. Kiedy moje dzieci były małe i nie mogły sięgnąć wystarczająco wysoko, aby dodać coś do robota kuchennego z wieży edukacyjnej, po prostu kładłem cały robot na ziemi. Możesz także skorzystać ze stołu kuchennego!

PRZEPISY DLA POCZĄTKUJĄCYCH DLA DZIECI

Dla wielu osób największą przeszkodą jest brak wiedzy, od jakiego przepisu zacząć. Może nie jesteś najlepszym kucharzem na początek lub nie jesteś zbyt pewny swoich umiejętności. Może twoje dzieci chcą robić ciasteczka, ale nie jesteś piekarzem.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieje mnóstwo przepisów, które są bardzo wyrozumiałe. Nadal okażą się świetne, nawet jeśli pomiary nie są dokładne.

Oto kilka pomysłów. Wybierz jeden, a następnie przejdź do Google lub Pinterest, aby znaleźć przepis, który Ci odpowiada!

 • Babeczki bananowe / chleb bananowy
 • Pieczony owies
 • Koktajle
 • Tacos
 • Spaghetti / pieczone ziti
 • Granola
 • Pieczony naleśnik
 • Kieliszki do jajek / Omlet lub Frittata
 • Sałatka
 • Czerwony pieprz
 • naleśniki
 • Ciasteczka
 • Ryżowe przysmaki Krispy
 • Hummus
 • Pizza
 • Pieczone warzywa
 • Jajecznica
 • Smażyć
 • zupa
 • Quesadilla
 • Płatki owsiane / płatki owsiane na noc
 • klopsy
 • Chleb
 • Mac i ser
 • guacamole
 • Enchiladas

Ponadto prawie wszystkie wypieki z warzywami na moim blogu stały się przyjazne dla dzieci. Przepisy są wyrozumiałe i będzie dobrze, jeśli niektóre składniki wyleją się na blat lub nie dostaną się na patelnię.

Oto wszystkie moje przepisy na pieczenie przyjazne dzieciom.

NARZĘDZIA KUCHENNE DLA DZIECI

Chociaż na pewno nie trzeba kupować całego nowego sprzętu kuchennego, gdy zaczynasz gotować z dziećmi, może to być zabawne! Dzieci lubią mieć własne, wyjątkowe rzeczy. Nie myśl, że musisz to wszystko od razu kupić. Większość artykułów kuchennych jest stosunkowo niedroga, a jednocześnie stanowi świetne dodatki do prezentów urodzinowych, nadziewaczy itp.!

Oto wszystkie moje ulubione przybory kuchenne dla dzieci.

BRAK ZAINTERESOWANIA

Jeśli jesteś podekscytowany wejściem do kuchni ze swoimi dziećmi, ale wy nie jesteście entuzjastami, wypróbuj jedną z poniższych wskazówek:

 • Nakręć film w przyspieszonym tempie – moje dzieci zawsze czerpią przyjemność z oglądania, jak robią wszystko z bardzo dużą prędkością
 • Nagraj ich podczas pokazu gotowania – skonfiguruj telefon do nagrywania i pozwól im udać się do miasta udając, że są gwiazdą ich własnego pokazu gotowania
 • Pokaż im filmy przedstawiające gotowanie innych dzieci – można tu znaleźć filmy, na których moje dzieci gotują od najmłodszych lat!
 • Oglądaj programy kulinarne w telewizji
 • Zapisz się na lekcje gotowania – osobiście lub online!
 • Pozwól im wybrać przepis i przejąć pełną kontrolę
 • Pozwól im stworzyć swój własny przepis, nawet jeśli brzmi to obrzydliwie – niektóre dzieci muszą się w to złagodzić i poczuć się komfortowo, robiąc rzeczy po swojemu, zanim zechcą postępować zgodnie ze wskazówkami podczas przygotowywania prawdziwego przepisu.

SUKCES JEST W MESSIE

Pamiętaj, że najskuteczniejszym sposobem nauczania dzieci jest praktyczne doświadczenie. Podobnie jak dorośli, dzięki praktyce stają się coraz lepsi. Nie pozwól, aby strach przed bałaganem lub błędami powodował stracone szanse.

I pamiętaj, gotowanie daje wiele możliwości małym dzieciom. Wszystko, od budowania pewności siebie, przez praktykę matematyki, nauk ścisłych i czytania, po przygotowanie ich do samodzielnego odniesienia sukcesu w późniejszym życiu. Więc chwyć swoje dzieciaki i idź do kuchni. Nie mogę się doczekać, kiedy usłyszę o wszystkich Twoich kulinarnych przygodach!

Wzdęcia to jedna z głównych dolegliwości, które słyszę od moich klientów, z którą też się zmagałem.

Czy możesz się odnieść? Czy wiesz, że rozpinałeś spodnie i marzyłeś o elastycznych pasach !? Jak to jest czuć się w 6. miesiącu ciąży pod koniec dnia?

Podczas gdy większość ludzi doświadcza wzdęć w pewnym momencie swojego życia, ich regularne doświadczanie jest oznaką, że coś jest nie tak.

Nie wspominając o tym, że jest to niesamowicie niewygodne!

Przyjrzyjmy się więc bliżej 10 najczęstszym przyczynom wzdęcia brzucha. Następnie przeanalizujemy pięć podstawowych kroków, które możesz podjąć dzisiaj, aby zacząć pokonać wzdęcia.

10 najczęstszych przyczyn wzdęcia żołądka (plus BONUS)

1. Niski poziom kwasu żołądkowego

Tak, kwas żołądkowy to dobra rzecz! W rzeczywistości, za refluks żołądkowy najczęściej odpowiada niski poziom kwasu żołądkowego, a nie nadmiar kwasu żołądkowego.

Bez odpowiedniego kwasu żołądkowego żywność nie może zostać prawidłowo rozłożona i strawiona, co powoduje wzdęcia brzucha, gazy i inne nieprzyjemne objawy ze strony przewodu pokarmowego.

Sprawdź ten post, który skomponowałem na temat 5 zachowań związanych ze stylem życia u źródła refluksu kwasowego.

2. Dysfunkcja tarczycy

Zaburzenia tarczycy, takie jak niedoczynność tarczycy, stan, w którym gruczoł tarczycy nie wytwarza wystarczającej ilości hormonów, może powodować wzdęcia, a także zaparcia, biegunkę, zgagę i nudności.

To tylko jeden z wielu sposobów, w jakie nasze zdrowie hormonalne i zdrowie układu pokarmowego są tak ściśle powiązane!

3. Zbyt szybkie jedzenie i złe przeżuwanie

Choć może się to wydawać proste, żucie jest ważną częścią procesu trawienia, powodując mechaniczny rozkład pokarmu. Ponadto ślina zawiera niezbędne enzymy trawienne.

4. Nietolerancje pokarmowe

Prawdziwe alergie i nietolerancje pokarmowe zmieniły się. Nielegają różną odpowiedź immunologiczną organizmu, a podczas gdy reakcja alergiczna może być bardzo ciężka, a nawet zagrażać życiu, objawy nietolerancji pokarmowej mogą być bardziej zniuansowane.

Wzdęcie brzucha, gazy i biegunka to najczęstsze objawy nietolerancji pokarmowej, chociaż mogą również obejmować pokrzywkę i wysypkę, nudności, zmęczenie, bóle głowy, mgłę mózgową i katar.

Ale zanim skończysz i wydasz dużo pieniędzy na test wrażliwości na pokarmy, wiedz, że nie są to najdokładniejsze testy, a jeśli masz dużo wrażliwości pokarmowej, często ma to podłoże w problemach trawiennych.

5. Niektóre dodatki do żywności

Niektóre składniki, takie jak sztuczne słodziki lub guma ksantanowa, mogą powodować wzdęcia i inne objawy zaburzeń żołądkowo-jelitowych.

To tylko jeden z wielu powodów, dla których warto ograniczyć przetworzoną żywność i przejść na dietę bogatą w składniki odżywcze!

6. Stres

Nasze ciała muszą być w stanie odprężenia, aby prawidłowo trawić pokarm. Dlatego często doświadczają objawów zaburzeń trawiennych, takich jak wzdęcia, gdy są przewlekle zestresowani.

7. Zaparcia

Kiedy masz zaparcia lub masz “ kopię zapasową ”, bakterie w okrężnicy nadal fermentują utrzymujący się stolec, często powodując wzdęcia i gazy.

Przypomnienie: chcesz wypróżniać się przynajmniej raz dziennie!

Nie wiesz, jakie powinny być zdrowe nawyki związane z wypróżnianiem? Sprawdź ten post, który skomponowałem na temat 10 oznak zdrowej kupy: co jest normalne? Co to mówi o Twoim zdrowiu?

8. Nieszczelne jelito

Nieszczelne jelita, znane również jako zwiększona przepuszczalność jelit, to stan układu pokarmowego, w którym bakterie i toksyny mogą „wyciekać” przez ścianę jelita.

Typowe objawy to przewlekła biegunka, zaparcia lub wzdęcia, a także:

 • Niedobory żywieniowe
 • Zmęczenie
 • Bóle głowy
 • Dezorientacja
 • Zaćmienie mózgu
 • Problemy skórne, takie jak trądzik, wysypka lub egzema
 • Ból stawu

9. SIBO (przerost bakterii jelita cienkiego)

Przerost bakterii jelita cienkiego (SIBO) występuje, gdy w jelicie cienkim występuje nadmiar bakterii (w tym „dobrych” bakterii).

Oprócz wzdęć, inne typowe objawy SIBO obejmują:

 • Utrata apetytu
 • Ból brzucha
 • Nudności
 • Biegunka lub zaparcie
 • Nadmierny lub bolesny gaz
 • Częste odbijanie
 • https://yourpillstore.com/pl/

 • Bycie „zdiagnozowanym” z IBS

10. Dysbioza jelit (brak równowagi bakterii)

Dysbioza jelit to brak równowagi między „dobrymi” i „złymi” bakteriami w mikrobiomie jelitowym. Najczęstszymi objawami są gazy i wzdęcia.

Wielu sięga po probiotyki, gdy odczuwają wzdęcia, ale same probiotyki nie leczy jelit. Nie działają tak, jak myślisz, że działają.

Sprawdź ten post, który napisałem na temat tego, jak naprawdę działają probiotyki (i dlaczego mogą nie naprawiać trawienia).

11. Pleśń

Problemy z trawieniem, takie jak wzdęcia, są mniej powszechnymi skutkami ubocznymi pleśni, ale mogą się zdarzyć, ponieważ pleśń często może żyć w jelitach. Pleśń można zjadać, ale można ją również wdychać lub wchłonąć przez skórę, co może pozwolić jej zająć miejsce w przewodzie pokarmowym.

5 pierwszych kroków do pokonania wzdęcia brzucha

Teraz możesz się zastanawiać, co możesz zrobić, aby zaradzić przewlekłemu wzdęciu brzucha.

Chociaż niektóre z tych podstawowych przyczyn przewlekłych wzdęć wymienionych powyżej mogą być dość złożone, zawsze najlepiej jest zacząć od prostego i od podstaw:

 1. Weź głęboki oddech i zrelaksuj się przed jedzeniem
 2. Nie spiesz się i przeżuwaj jedzenie!
 3. Jedz uważnie, uważając, aby nie przejadać się
 4. Pracuj nad wyeliminowaniem przetworzonej żywności z diety
 5. Używaj ziół gorzkich, aby poprawić trawienie przed posiłkami

Ale co, jeśli te podstawowe kroki nie wystarczą? Co wtedy?

Przede wszystkim konieczne jest ustalenie pierwotnej przyczyny wzdęcia TWOJEGO brzucha.

W ten sposób pojawia się kompleksowy test kału, taki jak GI MAP. Może dostarczyć wielu informacji o jelitach, w tym o obecności patogenów, produkcji enzymów i wrażliwości na gluten.

Testowanie nie tylko pomaga zobaczyć, jakie patogeny mogą znajdować się w jelitach, przyczyniając się do wzdęć, ale może pomóc w dostosowaniu sposobu, w jaki robisz, aby rozwiązać problem. Podczas ponownego testu warto sprawdzić, czy to, co robisz, działa.

Przeprowadzam testy kału i mikrobiologiczne testy kwasów organicznych na wszystkich moich klientach i uważam je za bezcenne!